win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 46

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #26
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Είμαι, αλλά δεν είμαι σε τριτοκοσμικό κράτος.
    Εργάζομαι στο εξωτερικό. Και διάλεξα εσκεμμένα κατεθυνση Δομοστατικού. Αυτό σημαίνει 6 μπετά, 6 σιδηρές, μηχανικές (από ελαστοστατική μέχρι πεπερασμένα) κ.ο.κ. (και δεν αναφέρομαι σε στατικές και δυναμικές).
    Δηλαδή γνωρίζω μόνο τα θέματα περί Δομοστατικής-Γεφυροποιίας. Δεν βγαίνς στο κουρμπέτι, ανοίγω γραφείο τελετών και όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω όπως γίνεται Ελλαδιστάν...
    Αυτή είναι και η διαφορά Μηχανικού Ευρώπης με Ελλαδιστάν. Δεν νοείται μηχανικός που απασχολείται με σιδηρές (όπου έχει και άδεια κρατική για έλεγχο στατικών ΜΟΝΟ στις σιδηρές) να στο παίζει ειδικός στα μπετά...πως να το κάνουμε τώρα...ο άλλος τρώει 30 χρόνια στις σιδηρές (και μιλάω για σιδηρές όχι μ@$@#ς όπως Ελλαδιστάν άντε κάναμε βιομηχανική αίθουσα είμαστε σιδεράδες...) δεν πει στον πελάτη είμαι ειδικός στα μπετά...
    Υπάρχει χαοτική σκέψη μεταξύ εμού και μηχανικού απο Ελλαδιστάν...και ποτέ δεν κατάλαβα και δεν δέχτηκα τις θέσεις του ΤΕΕ που έκανε τον Πολ. Μηχανικό Θεό...

    edit:
    Και πάλι ειδικότητα διάλεξα σιδηρές και ας έκανα 6 μπετά...
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Pappos : 01.08.2014 στις 13:32

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •